Yardıma hemşire enkazdan çıkan köpeği sahiplendi

1 minute, 2 seconds Read
Paylaşın

Arif Uras, afetzedelere yardım için gittikleri Kahramanmaraş’ta çalışmalar sırasında bir köpeğin enkazdan çıkarıldığını öğrendiklerini söyledi.

Sahibini bulamadıklarını köpeğe sahip çıktıklarını ifade eden Uras, görev süresinin tamamlanmasının ardından kente dönerken köpeği orada bırakmak istemediğini anlattı.

Uras: Yavru, afet bölgesinde yaşaması çok zor. İzmit’e getirmeye karar verdik ve bir şekilde getirdik. Ailem de onu çok sevdi. Köpek kulübesi siparişi verdik. Evimizin bahçesinde ona güzel bir ortam ve yuva hazırlayacağız. Oraya giderken aileme yeni bir üyeyle döneceğimi hiç düşünmemiştim. Ailenin yeni üyesi oldu. iki kızım, bir de oğlum var. Bu da üçüncü kızım oldu.

Arif Uras’ın üniversite öğrencisi kızı Ecem Buse Çaylak da babasının deprem bölgesinden köpeğin fotoğraflarını gönderdiğini, İzmit’e getirmesi için ısrar ettiklerini belirterek, Sevgimizle tüm yaralarını iyileştireceğiz. Babam deprem bölgesinden köpeğin fotoğraflarını atınca ona aşık olduk. Çok ısrar ettik diye konuştu.

 

 

 

 

Haberin detayı: haberturk

 

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir