Veda Mektu’nda gerçekler ortaya mı çıkıyor? Ziya, Mehmet’e her şeyi anlatacak mı?

5 minutes, 26 seconds Read
Paylaşın

Merve BARUT / Milliyet.com.tr

Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizisi ‘Veda Mektubu’nun son bölümünde; Mehmet, ”Ben burada durmak istemiyorum” diyen Aslı’nın gitmesine izin vermedi ve ”Karnında çocuğumla hiçbir yere gidemezsin” diyerek kapıyı kilitledi. Aslı, Mehmet’in üzerine kapıları kapatmasıyla çılgına döndü. Aslı’nın hamile olduğu haberini evdekilerin duyması da uzun sürmedi.

ASLI’YI ODAYA KİLİTLEDİ

Sinir krizi geçiren Aslı odasındaki aynayı kırdı. Apar topar eşyalarını topladı. ”Üzerime kapı kitlemek ne demek? Biz sizin yüzünüzden böyleyiz. O yüzden bana üzülmüş numarası yapmayın” diye Seher’i suçladı. Aslı’nın eşyalarını topladığını gören Seher, ”Mehmet’e söz verdim. Sizi korumak için yapıyorum. Bana başka bir çare bırakmıyorsun” deyip, Aslı’nın odasını kilitledi. Annesinden korkan Mina, Aslı’ya odadan çıkması için yardımcı olamadı.

”SEN DAHA KOCA OLAMAMIŞSIN, BABA OLMAYA KALKIYORSUN”

Mehmet, bebeğini aldırmak için Aslı’yı hastaneye götüren Alanur’a hesap sordu. Alanur, ”Sen buraya gelip bana hesap sorunca mı erkekliğini hatırladın? Sen daha koca olamamışsın, baba olmaya kalkıyorsun” diye sesini yükseltti.

ASLI EVDEN KAÇTI

Kapının kilidinin dışarıdan açıldığını fark eden Aslı, hiç vakit kaybetmeden bavulunu alıp kimse görmeden evden kaçtı. Taskiye binip, arkadaşlarının mezuniyet partisine gitti. Aslı’nın evden gittiğini farkeden Seher, durumu hemen Mehmet’e bildiridi. Seher evdeki herkesi sorguya çekti. Aslı’nın kapısının kilidini kim açtıysa artık bu evde kalamayacağını söyledi.

HATİCE, MİNA’YA YAKALANDI

Hatice işbirliği yaptığı Alanur’a, Aslı’nın evden kaçtığı haberini vermek için aradığı sırada Mina’ya yakalandı. Mina, Alanur’a muhbirlik yapan Hatice’nin telefonuna el koydu. Telefonu karıştırdıktan sonra Hatice’ye, abisi ve Aslı’yı ayıramayacağını söyledi. Hatice, Mina’ya yeni bir telefon alması için altın verse de Mina bu teklifi kabul etmedi ve telefonu da geri vermedi. Daha sonra Hatice yeni bir telefon alıp Mina’ya verdi.

DERİN’E HAMİLE OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Partide arkadaşlarıyla eğlenen Aslı birden kendini kötü hissetti ve durumu fark eden Derin, Aslı’nın peşinden gitti. Aslı’nın durumundan endişelenen Derin, hamile olduğunu öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşadı. İki arkadaş uzun uzun derleştiler. Derin, Aslı’ya ”Bırak kafan dağılsın. Sonra toplanır, toplarız. Bu tek verebileceğin bir karar değil. Sabret” dedi. Mehmet’in defalarca kez kendisini aradığını ve mesaj attığını söyledi. Ancak Aslı, Mehmet’le konuşmaya hazır olmadığını, yerini söylememesini istedi.

ASLI’NIN PARTİYE GİTTİĞİNİ ALANUR VE BESTE ÖĞRENDİ

Beste, Aslı’nın arkadaşlarının sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan Aslı’nın mezuniyet partisine gittiğini görünce ne diyeceğini bilemedi. Beste hemen Aslı’yı aramak istedi ancak Alanur engel oldu. Durumdan memnuniyet duyan Alanur ise keyif kahvesini yudumladı.

ASLI DAHA FAZLA DAYANAMAYIP MEHMET’İ ARADI

Partinin ilerleyen saatlerinde huzursuz olan Aslı, Mehmet’in kendisini merak edebileceğini düşünerek aradı ve sadece ”Ben iyiyim. Parmaklıklar ardında değilim, bunu bil yeter” dedi. Mehmet, Aslı’dan yerini öğrenemeyince bulmak için başka yollar denemeye başladı.

ASLI’NIN ARKADAŞLARIYLA EĞLENDİĞİ ANLARIN VİDEOSUNU GÖRDÜ

Aslı, arkadaşlarının zoruyla partide sahneye çıktı. Arkadaşları, Aslı’nın partideki anlarını sosyal medyada paylaştı. Mina da sosyal medyada yapılan paylaşımları görüp Aslı’nın partiye gittiğini öğrendi. Hemen Selçuk’u arayıp, ”Sana bir video atacağım. Kararsız kaldım. Abime gönderelim mi?” diye sordu. Selçuk, Aslı’nın partideki görüntülerini Mehmet’e izletti. Öfkeden deliye dönen Mehmet, Selçuk’la kavga etti. Aslı’nın Ağva’da olduğunu öğrenince hemen yola koyuldu. Selçuk o durumda abisini yalnız bırakmadı ve yanında gitti.

”BEN SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİM”

Aslı’nın olduğu yere gelen Mehmet, eşini bir erkek arkadaşıyla sarmaş dolaş gördü. Karşısında birden Mehmet’i gören Aslı, ”Ne işin var burada?” diye sordu şaşkın bakışlarla. Mehmet, Aslı ile konuşmak istediğini söyleyerek içini döktü.

Aslı’ya, ”Seni kırdım, üzdüm diye kendimi mahvettim. Çocuğumu aldırıyordun. Durduk yere mi sinirlendim sence? Sen böyle kaçınca konuşulmuyor. Şu durumda bile üste çıkmayı başardın. Ben sözün bittiği yerdeyim” dedi. Aslı da Mehmet’e, ”Önceki dertlerime bakıyorum ne kadar hafifmiş. Seni seviyorum diye beni koşturamazsın” dedi ve biraz ayrı kalmak istediğini belirtti. Mehmet parmağından yüzüğü çıkarıp, ”Artık kürek çekme sırası sende. Evliliğin sorumluğunu üzerinden almam. Geleceğimizi avucuna bırakıyorum. Geçmişine bak, ne istediğini bul” deyip, Aslı’nın avcunun içine bıraktı.

ASLI ANNESİNİN EVİNE GERİ DÖNDÜ

Mehmet, ”Ben seni evimize bekliyorum” deyince, Aslı da ”Bizim hiç evimiz olmadı. Bekleme o yüzden” dedi. Aslı, Mehmet’in arkasından öylece bakakaldı.Aslı, Alanur’un evine geri döndü. Alanur kapıda kızını büyük bir sevinçle karşıladı.

”MEHMET’E BÜTÜN GERÇEKLERİ ANLATACAĞIM”

Ziya, her şeyi Mehmet’e anlatacağını Seher’e söyleyerek, ”Onları o yalana ortak etmemeliydik. Ben oğlumu bile isteye üzmem. Ne olursa olsun ona bütün gerçekleri anlatacağım. İsterse affetmesin ama gerçekleri öğrenecek” dedi. Seher, Mehmet’in duyduklarından sonra Ziya’nın yüzüne bakmayacağını söylese de, Ziya ikna olmadı.

ZİYA FENALAŞTIZİYA FENALAŞTI

Konuya, ”Bu yapacağım en zor konuşma olacak benim için. O yüzden beni sonuna kadar sabırla dinle. Aslı’nın böyle davranmasının bir sebebi var. Her şeyin sebebi benim. Aslı’nın tereddütle yaşamasının sebebi benim” diye giren Ziya birden fenalaşarak yere yığıldı. Mehmet’e gerçekleri anlatamadı.

Karnındaki ağrıyla tuvalete giden Aslı, gözyaşları içinde annesine seslenip kanaması olduğunu söyledi.

‘Veda Mektubu’, yeni bölümleriyle her pazartesi 20.00’de Kanal D’de…

Benzer Haberler