Uzaktan Sağlık Protokolü İstanbul Tıp Fakültesi İle Eczacıbaşı Arasında İmzalandı

1 minute, 25 seconds Read
Paylaşın

Dekanlık binasının ev sahipliğinde düzenlenen imza töreninde konuşma yapan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, uzaktan sağlık hizmetlerinin hastaların, hastaneye gelmelerine gerek kalmadan doktor ile hastayı dijital platform üzerinde buluşturan oldukça önemli bir sağlık hizmeti sunumu olduğundan bahsetti.

Günümüz teknolojisi ile uzaktan sağlık hizmetlerinin önemli bir düzeye eriştiğini belirten Tükek, İstanbul Tıp Fakültesinin kıymetli hekimleri ile hastaları buluşturarak büyük bir ihtiyaca çözüm sağlanması amaçlanmaktadır. Eczacıbaşı Evital ile ortak yapacağımız bu projede daha çok hastaya hizmet vermeyi, hastanelerde oluşan kalabalığı bir nebze olsa azaltmayı ve randevu alamayan hastalara ek bir imkan sağlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemin önemli bir parçası olacağını düşündüğümüz dijital uzaktan sağlık hizmetleri sunumunun, İstanbul Tıp Fakültesi gibi alanında önemli bir sağlık akademisinin devreye girmesiyle hız kazanacağını ve yaygınlaşacağını düşünüyoruz. ifadelerini kullandı.

Eczacıbaşı Evital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu ise kurum olarak İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile ortak bir proje üzerine iş birliği yaptıklarını aktardı.

Fadıllıoğlu: Hekimlerimiz uzaktan sağlık hizmeti verirken, hem çalışma takvimlerini hem de kayıtlarını bağımsız lokasyon oluşturarak zaman ve hız kazanacak. Sağlık çözümü arayanlar ve sağlık çözümü sunanları bir araya getirme hedefiyle bireylerin sağlıklı yaşam yolculuğuna katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir