Üç Kız Kardeş’te ters köşe! Türkan ve Somer evliliği tek celsede bitti

6 minutes, 16 seconds Read
Paylaşın

Merve BARUT / Milliyet.com.tr

Yönetmen koltuğunda Eda Teksöz’ün oturduğu, senaryosunu Sevgi Yılmaz ve Nilüfer Özçelik’in kaleme aldığı, oyuncu kadrosunda Reha Özcan, İclal Aydın, Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Murat Çidamlı, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay, Emre Kıvılcım, Eren Ören, Ayça İnci, Güldestan Yüce gibi birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı, Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizisi ‘Üç Kız Kardeş’ yine heyecan dolu bir bölümle ekrana geldi.

‘Üç Kız Kardeş’in 49’uncu bölümünde; Türkan ve Somer anlaşmalı olarak boşanmak için hâkim karşısına çıktı. Hâkimin, ”Biriniz, ‘Ben eşimi sevmiyorum’ diyebilir mi?” sorusuna Türkan, ”Sevmek yetmiyor hakim bey” yanıtını verirken, Somer de, ”Biz beceremiyoruz sevmeyi” dedi.

MAHKEMEDE TÜRKAN’DAN BEKLENMEDİK HAMLE

Türkan boşanma kararının çıkması için, Somer’in Mine ile birlikte olan fotoğraflarını mahkemeye sundu. İkili için yolun sonuna gelindi ve hâkim boşanmalarına karar verdi. Türkan ile Somer birlikte girdikleri adliyeden birlikte çıktılar. Türkan’ı zor gününde Sadık yalnız bırakmadı ve kızını alıp eve götürdü.

”BAZEN NE KADAR UĞRAŞSAN DA OLMUYOR”

Türkan’ın en büyük destekçisi Nesrin oldu. Nesrin, dizine yatırdığı kızını, ”Hayat bu, bazen ne kadar uğraşsan da olmuyor işte. Ağla yavrum, çıkar içindeki zehri. Yıkansın kalbin, tutma içinde. Daha ne baharlar güzel kalbin” diye teselli etmeye çalıştı. Somer de boşanma sonrası annesinin yanına gitti. Rühçan’a mahkemede olanları anlattı ve ”Mine ile fotoğraflarımızı çekmişti ya, onu sundu mahkemeye ihanet diye” dedi.

TÜRKAN YENİ BİR İŞ İÇİN GÖRÜŞMEYE GİTTİ

Türkan’ın, Rüçhan’ın şirketinde çalıştığını öğrenen Sadık, Nesrin gibi bu durumdan memnun kalmadı. Türkan ailesine, Rühçan’ın kendisi için ne kadar çabaladığını, özel ders için hoca tuttuğunu anlatsa da fayda etmedi. Sadık ve Nesrin, Türkan’dan habersiz iş görüşmesi ayarladılar. Türkan da annesi ve babası emrivaki yapınca görüşmeye gitmek zorunda kaldı.

DERYA İLE MUSTAFA BİRBİRİNE GİRDİ

Derya’nın kıyafet seçimi nedeniyle Mustafa’yla arasında gerginlik yaşandı. Sevilay oğluna, ”Sen bu kızla yapamazsın. Pişman olursun, mutsuz olursun. Sinir hastası olursun yakında. Anasının babasının adam edemediğini sen mi edeceksin?” diyerek bu sevdadan yine vazgeçirmeye çalıştı.

DERYA EVİ TERK ETTİ

O sırada Mustafa’nın annesine, ”Ben onu yolu getireceğim” dediğini duyan Derya, Sevilay’a da Mustafa’ya da resti çekti. Mustafa’nın hediye ettiği bilekliği kolundan çıkaran Derya, ”Ben buyum tamam mı? Beni beğenmiyorsan annenin kuklası olacak başka birini alırsın. Benim tanıdığım Mustafa’yla alakan yok senin” deyip evden çıkıp gitti.

SADIK İŞYERİNİ BİRBİRİNE KATTI

Türkan’ın, Rüçhan’ın şirketinde çalışmadan önce evlere temizliğe gittiğini öğrenen Sadık öfkeden deliye döndü. Kızının işyerine gidip ortalığı birbirine kattı. ”Kızım nerede? Türkan nerede?” diye Somer’e bağırdı. Sadık; Somer’e, ”Karını daha dün doğmamış çocuğu üzerinden tehdit eden, çaresiz bırakan sen değil misin? Sonra da burada işe almışsın” deyince araya Rühçan girdi ve kızını işe kendisinin aldığını, evliliklerinin onlar yüzünden bittiğini ve Türkan’ın elinden tuttuğunu söyledi.

”BABAN BURAYA GELDİ, REZİLLİK ÇIKARDI”

Türkan işyerine geri geldiğinde Rühçan olup biteni hemen yetiştirdi. Olanları Türkan’a anlattı: ”Baban buraya geldi, rezillik çıkardı. Somer’in üstüne yürüdü. Neler neler söyledi. Sen kendini ‘köle’ gibi hissediyorsan söyle, ben seni zorla çalıştırmak istemem. Seni buradan götürmeye gelmiş. Ben de ‘Türkan verir onun kararını’ dedim. Güvenlik girdi araya, zar zor çıktı. Niyetinin ne olduğunu anlasam. Sahip çıkmak da mı suç?”

DERYA GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Amcası, Türkan’a Derya’yı Sevilay’ın evinde gördüğünü söyledi. Nikahtan habersiz olan Fatih, Derya’nın temizlik yapmak için Sevilay’ın evinde olduğunu düşündü. Derya’nın Sevilay’ın evine gittiğini öğrenen Türkan hiç vakit kaybetmeden Sevilay’la konuşmaya gitti. Sevilay’a, ”Sen ne biçim insansın. Benimle işin bitti, sıra kardeşime mi geldi? Benim kardeşim daha öğrenci, okuyor. Annemin babamın rızasını almadan yangından mal kaçırır gibi nikah kıyıp bir de evinde temizlikçi gibi çalıştıramazsın. Amcam gözleriyle görmüş, anlattı her şeyi. Benden de, ailemden de uzak duracaksın” diye bağırdı. Derya ile Mustafa’nın nikah yaptığını Türkan’dan öğrenen Sevilay büyük bir şok yaşadı.

Sevilay, Mustafa’dan hesap sordu ama beklediği cevabı alamadı. Mustafa, ”Bıktım senden, yeter. Buraya kadar. Eğer gerçekten Derya’yı kabul edersen, her zaman başımın üstünde yerin var. Ama gidip herkese söylersen, o zaman anam babam dinlemem silerim seni. Babamı kaybettin ya, bak yemin ediyorum beni de kaybedersin” diye Sevilay’ı tehdit etti.

ÖZER EVE GERİ GELDİ

Somer ve Mustafa, Özer’le konuşup dertleştiler. Somer’in, ”Hadi evimize gidelim” teklifini Özer kabul etti. Özer’in eve geldiğini gören Rühçan hem şaşırdı hem de mutlu oldu.

”MEĞER HER ANIN İÇİNDE SEN VARMIŞSIN”

Boşandığı için üzgün olan Somer, Türken’la duygusal bir konuşma yaptı: ”Türkan çok zor böyle. Böyle tesadüfen aynı yerde çalışan iki yabancı gibi olmak, her şey normalmiş gibi davranmaya çalışmak. Ne düşündüğünü, ne hissettiğini bilmiyormuş gibi davranmak. Nezaketen baş selamı verip geçip gitmek. Çok ama çok zor. Dün gece bir uğurböceği girmiş odamıza, seni çağıracaktım boş bulunup. Ben hayatımda hiç bu kadar büyük bir uğurböceği görmedim. Bütün bu saçmalıkları sana anlatamamak, seninle paylaşamamak o kadar zor ki. Bir dönüyorum boşluk. Bir bakıyorum sessizlik. Meğer her anın, her resmin içinde sen varmışsın. Ben bunu da anlatmasaydım ölürdüm acımdan”

Türkan da Somer’e, ”Seni çok iyi anlıyorum” demekle yetindi ve soluğu gözyaşları içinde Rüçhan’ın yanında aldı. Rüçhan’a, ”Onun nasıl acı çektiğini görüyorum. Bunu ona da kendime de yapamam” diyerek işten ayrılmanın doğru olacağını söyledi. Rüçhan da Türkan’ın biraz kafa dinlemesi için fuara gitmesini önerdi. O sırada Somer de Özer’le konuşup aynı ortamda yapamayacağını söyledi. Özer, Somer’e, ”Selçuk’un yerine sen git fuara” önerisinde bulundu. Rüçhan, Türkan’ı fuara göndermeye ikna ederken, Özer de Somer’i ikna etti. Ancak Somer ve Türkan’ın fuara birlikte gideceklerinden haberi yoktu.

Fuar için İzmir’e giden Türkan, Kartal ile asansörde kilitli kalır.

Gökberk Demirci, ‘Üç Kız Kardeş’ kadrosunda

Benzer Haberler