Sözleşmeli sağlık çalışanlarına kadro müjdesi

1 minute, 8 seconds Read
Paylaşın

Bakan Bilgin, önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelmesi beklenen, sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin detayları paylaşarak, Sözleşmeli personelin (memurun) hangi tür olursa olsun bunların hepsini toparlayıp disiplin altına alıyoruz. Hemen kadroya geçiriyoruz dedi.

Toplu sözleşmede yapmayı taahhüt ettiğimiz önemli düzenleme; sözleşmeli personelin kadroya alınması. Sözleşmeli memurların, 4B, 4C, 4D, hangi tür olursa olsun, kamuda eskiden kalan, Bakanlar Kurulu kararıyla çıkarılan 32 tür sözleşmeli personel var. Bunların hepsini toparlayıp disiplin altına aldık. Öğretmenleri alıyoruz. Hemen kadroya geçiyorlar, çalışmamız öyle. Sayın Cumhurbaşkanının konuşması ayrıntılı konuşma değildi, ayrıntısını ben anlatıyorum.

Sözleşmeli hemşireler var, aile hekimliği çalışanları var, üniversite asistanlar var bunun içinde. Sağlık çalışanlarımız var. Sanatçılarımız var. Bütün bunları kapsamı içerisine aldık. Yaklaşık 500 bine ulaşacak bir sayı şu anda gündemde. Bu çalışmamız teknik olarak bitti. İrade Millet Meclisi’nin iradesidir. Bu konuda çalışmalara destek vereceklerine inanıyorum. Bu çalışmanın reform niteliğinde bir çalışma olduğunun altını çizmek isterim.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir