Sosyal medya moto kurye Muharrem’i konuşuyor

1 minute, 44 seconds Read
Paylaşın

Özel bir şirkette kurye olarak çalışan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Muharrem Can İncir​, son günlerin en çok konuşulan ve merak edilen ismi oldu.

İncir, sipariş götürdüğü yerde piyanonun başına geçti ve Mozart’ın en bilinen eseri ‘Türk Marşı’nı çaldı.

O anları cep telefonuna kaydeden bir kişi mini konseri sosyal medyada paylaştı. Söz konusu getir kuryesinin piyano performansı kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Yorumlara yanıt veren Burçin Büke ise Elimden ne gelirse ifadelerini kullandı.

İncir, Ben klasik bir Türk genciyim. Okumaya çalışan, hayatını idame ettirmeye çalışan, hayalleri yönünde ilerlemeye çalışan bir Türk genciyim. Şu an özel bir üniversitede tasarım ve modelleme bölümünde okuyorum. Hocalarım bana destek oluyor. Şu an bir dijital piyanom var. Kasımpaşa’da çalışıyorum. Beyoğlu’nda otele paket götürmeye gittiğimde piyanoyu gördüm. Çalabilir miyim? dedim. Piyanoyu görünce çalmak istedim, içimde bir his doğdu çalmak için. Sorduğum zaman bana izin verdiler. Orada toplam 3 kez piyano çaldım, ilk seferinde 28 bin izlenmişti. İkinci kez gittiğimde kendileri çalmamı istedi. Çocukluğumdan beri annem babam piyano konusunda bana destek oluyordu. 8. sınıfa giderken annemin telefonundan çalıyordum, annem bunu gördü ve bana org aldı. İnternetten 100 liraya org aldık. Kendi kendime internetten çalmayı öğrendim. 1 sene org çaldım sonrasında yükselterek dijital piyano aldım” dedi. İncir, Üniversitede konservatuvar halim vardı ama buna yönelik bir eğitimim olmadığı için tutturma ihtimalim yoktu. Gündelik olarak bilgisayar kullanan birisiyim, günümün boş zamanlarında yaptığım işleri video çekerek paylaşıyorum. Belli bir takipçiye ulaştıktan sonra sayfaların videolarımı paylaştığını gördüm. İleride piyanist olmak istiyorum. Sosyal medyadaki yorumları okuyunca gözlerim doldu. Benim gibi birçok genç var, sadece benim keşfedilmem gerekmiyor bu ülkede. Bütün gençlerin bu yola ortak olması gerekiyor diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir