Saldırgan Hastaya 15 Yıl Hapis İstemi

1 minute, 16 seconds Read
Paylaşın

Şüpheli Jale K. ile annesi F.K, reçete yazdırmak için Ankara Keçiören Kalaba Aile Sağlık Merkezi’ne gitti. Doktor Mervenur Demir, F.K’nin sistem üzerinden ilişiğinin kesildiğini bunun için reçete yazmasının mümkün olmayacağını söyledi, bunun üzerine araya giren şüpheli Jale K, yüksek sesle Siz nasıl anneme ilaç yazmazsınız, ilaç yazmak zorundasınız. ifadesini kullandı.

Daha sonra masanın arkasına geçen şüpheli Jale K, Bu kalemliği size atsam, yapsam. dediği doktor Demir’i iteleyerek yaralanmasına neden oldu. İddianamede tanık olarak beyanına yer verilen N.U, tartışma esnasında şüpheli Jale K’nin, doktor Demir’in masasının arkasına geçerek üzerine yürüdüğünü, hemşire B.D. ve N.K’nin de engel olmak istediklerini söyledi. N.U, uyarılara rağmen sakinleşmeyen şüphelinin, Demir’i iteledikten sonra diğer sağlık görevlilerine söz konusu tehdit ve hakaret içeren ifadeleri kullandığını aktardı.

Şüphelinin, müştekiler Mervenur Demir, B.D. ve N.K’ye yönelik kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlere hakaret, tehdit ve kasten yaralama suçlarını işlediği anlatılan iddianamede, tayin edilecek cezanın, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu gereği yarı oranda attırılması talep edildi.

Bu kapsamda, söz konusu suçlardan şüpheli Jale K’nin, 4 yıl 10 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir