Oscar ödüllü Cate Blanchett: Oyunculuğu bırakmaya çalışıyorum!

1 minute, 23 seconds Read
Paylaşın

1990 yılında başladığı sinema kariyerinde ‘Elizabeth’, ‘Göklerin Hakimi’, ‘Beni Orada Arama’, ‘Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi’ ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ gibi birçok başarılı yapımda kamera karşısına geçen Cate Blanchett, bu yıl 76’ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali’nde boy gösterdi. Yeni filmi ‘The New Boy’ için katıldığı festivalde Variety’ye konuşan Avustralyalı aktris, oyunculuğu bırakma fikrinden bahsetti.

“KAMERA ARKASINDA OLMAK İSTİYORUM”

‘Eileen’ karakterine hayat verdiği filmin aynı zamanda yapımcılığını üstlenen 54 yaşındaki yıldız, “Kamera arkasında daha fazla yer almak istiyorum. Yapımcılığ oyunculuğun bir uzantısı olarak olan görüyorum. Hep oyunculuktan kurtulmaya çalışıyorum. Profesyonel kariyerim boyunca oyunculuğu bırakmaya çalışıyorum” dedi.

Alıntı Metni

“62 ERKEK VE ORTAMDAKİ TEK KADINIM”

Yapımcı Andrew Upton ile 26 yıllık evliliğinden üç oğlu ve bir kızı olan iki Oscar ödüllü aktris, setlerde daha çok kadın olması gerektiğini vurguladı.

Alıntı Metni

“HAZIR HİSSETMİYORUM”

Oscar dışında dörder kez BAFTA ve Altın Küre kazanan, son olarak 2022’de ‘Tar’ filmi ile Oscar’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne aday gösterilen Cate Blanchett, yönetmenlikle ilgili kendisine çok soru geldiğini, ancak bu konuda kendini tam olarak hazır hissetmediğini de söyledi: Benim için film yapma sürecinde keyifli bulduğum çok şey var. Bir oyuncu ve yapımcı olarak birlikte çalışmak istediğim çok sayıda yönetmen var.

‘İç çamaşırlarıyla dışarı çıktı, neredeyse töreni kaçırıyorduk!’

Benzer Haberler