Ölen SMA hastası Mustafa Yağız için toplanan parayla oto galeri açılmış

2 minutes, 0 seconds Read
Paylaşın

Antalya’nın Aksu ilçesinde hayatını kaybeden SMA Tip-1 hastası Mustafa Yağız G.’nin (4) annesi Didem Ayşe G., oğlu için toplanan yardım paralarını çektiğini, ardından eşinin arkadaşına verdiğini, paralarla lüks araçlar alınıp, oto galeri ve oto yıkama iş yerlerinin açıldığını anlatınca canlı yayında gözaltına alındı.

Aksu ilçesinde oturan Didem Ayşe ve Gökhan G. çiftinin 4’üncü çocukları Mustafa, 2018 yılında dünyaya geldi. Çift, 5 ay sonra çocuklarının durumunda şüphelenip, hastaneye başvurdu. Özel hastanede yapılan tetkikler sonucu 9 aylık Mustafa’ya Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 tanısı konuldu. Aile, çocuklarının tedavisi için girişimlere başladı. Bir süre sonra baba Gökhan G., ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından tutuklandı. 4 çocuğuyla bir başına kalan anne Didem ise Mustafa için işinden ayrıldı.

Ailesi, Mustafa Yağız G.’nin yurt dışında tedavi edilebilmesi için gerekli 33 milyon TL’nin toplanabilmesi için Antalya Valiliği’ne müracaat edip, yardım kampanyası başlattı. Valilik hesabında 26 milyon TL toplandı. Ancak aile, yasal izin olmadan bir yardım kampanyası daha başlattı. Yardımseverlerin gönderdiği 167 bin dolar, şahsi hesaplara aktarıldı.

Gönüllülerin durumu fark etmesi ile toplanan paranın valilik hesabına aktarılması istendi ve kampanya durduruldu. Bu sırada Almanya’da yaşayan bir iş insanı tedavi için eksik kalan 7 milyon TL’yi vereceğini söyledi. Ancak iş insanı vereceği paranın valilik hesabına aktarılmasını istedi. Para aktarılamayınca iş insanı yardımdan vazgeçti. Mustafa Yağız G. ise 21 Haziran’da hayatını kaybetti.

İddialar sonrası savcılıkta ifadesi alınan Didem G., yasa dışı toplanan paranın evlerinde çıkan yangında kül olduğunu ileri sürdü. Daha sonra Didem G., katıldığı bir TV programında savcılara yalan ifade verdiğini, paranın kendisi tarafından çekilip kocasının bir arkadaşına verildiğini, paralarla lüks araçlar alınıp, oto galeri ve oto yıkama iş yerlerinin açıldığını anlattı. Polis, 9 Aralık’ta Didem G.’yi canlı yayında gözaltına alıp, sorgulamak üzere Antalya’ya getirdi. Didem G.’nin gözaltı işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

 

 

 

 

haberturk

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir