New York hemşireler sendikası grev niyetini açıkladı ve NYC'deki sekiz hastaneye bildirimler gönderdi
New York hemşireler sendikası grev niyetini açıkladı ve NYC'deki sekiz hastaneye bildirimler gönderdi

NYC Hemşireler sendikası grev niyetini açıkladı

1 minute, 7 seconds Read
Paylaşın

New York Eyalet Hemşireler Derneği’nden (NYSNA) yapılan bir basın açıklamasına göre, yaklaşık 16.000 sendika hemşiresi, New York City’deki sekiz hastaneye, o zamana kadar yeni bir sözleşme anlaşmasına varılmaması halinde 9 Ocak’tan itibaren grev yapma niyetlerini açıklayan bildirimler gönderdi.

Açıklamalarında, “NYSNA, anlaşmaya varma umuduyla 9 Ocak’a kadar aralıksız pazarlık yapmaya devam edecek” ifadeleri kullanıldı. Sendika, sekiz hastaneye verilen 10 günlük grev bildiriminin, hastanelerin grevin başlaması durumunda hasta bakımını planlamaları için zaman tanıdığını söyledi. Sendika üyelerinin yaklaşık %99’u geçen hafta şehrin beş ilçesindeki yedi hastaneyi etkileyecek olan greve izin vermek için oy kullandı.

NYSNA Başkanı ve hemşire Nancy Hagans geçen hafta yaptığı basın açıklamasında “Grev her zaman son çaredir” dedi . “Hemşireler, COVID-19 salgını boyunca hastalarımızı kurtarmak için hayatlarını riske atarak çalıştılar. Üstelik çoğu zaman güvenli hasta bakımı için yeterli personel ve donanım olmadan.

Sendika, hastanelerin bakıcıları hastalarla tutmak için yeterince çaba göstermediğini ve hastanelerin hasta bakımını iyileştirmek için hemşireleri işe almaya ve elde tutmaya yatırım yapması gerektiğini söylüyor.

 

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir