New York’da 7.000 bitkin ve tükenmiş NYC hemşire sokaklarda

1 minute, 23 seconds Read
Paylaşın

New York City’nin iki büyük hastanesindeki 7.000’den fazla hemşire, yoğun personel eksikliğinin yaygın tükenmişliğe neden olduğunu ve hastalarına uygun şekilde bakım verme yeteneklerini engellediğini öne sürerek Pazartesi günü işi bıraktı.

Hemşireler, güvenli olmayan koşullarda ve yeterli ücret almadan uzun saatler çalıştıklarını söylüyorlar. Hemşireleri temsil eden sendika, %19’luk maaş zammı teklifinin personel eksikliğini gidermek için yeterli olmadığını söyledi. Bu, son yıllarda sağlık sektöründeki bir dizi grevin sonuncusu. Covid salgınıyla üç yıllık mücadelede ön saflarda yer alan sendika üyeleri, sistemin o yıllarda ortaya çıkan yaygın kıtlıklar nedeniyle artık çalışamayacağını söylüyor.

Dün Montefiore ve Mount Sinai Hastanesi’nde gece geç saatlere kadar yapılan pazarlıklardan sonra, herhangi bir geçici anlaşmaya varılamadı. New York Eyalet Hemşireler Derneği Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bugün iki hastanedeki 7.000’den fazla hemşirenin hasta bakımını iyileştiren adil sözleşmeler için grevde olduğunu söyledi.

Yüzlerce hemşire ve destekçi, Pazartesi günü erken saatlerde Sina Dağı’nın önündeki grev hattında iki şehir bloğunu doldurdu ve gözcü sayısı sabah boyunca artmaya devam etti. Grev hattı sokağa döküldü ve bazen trafiği engelledi. Montefiore’de grevciler Güvenli personel hayat kurtarır sloganları attı.

Her iki hastaneden de yoldan geçen sürücüler destek için korna çalıyor, grev hatlarından tezahüratlar geliyordu.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir