kocaeli şehir hastanesi

Kocaeli Şehir Hastanesi Tanıtıldı

1 minute, 22 seconds Read
Paylaşın

Kocaeli’ye sağlık alanında sınıf atlatacak Şehir Hastanesi basın mensuplarına tanıtıldı. Gazetecilere hastaneyi gezdiren ve merak edilen soruları yanıtlayan İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kocaeli Şehir Hastanesi uzun zamandır açılması beklenen bir hastaneydi. Kocaeli’deki ve bölgedeki sağlık hizmetlerini daha üst seviyeye taşıyacak bir hastane dedi.

Kamu-özel sektör iş birliğiyle başlatılan Şehir Hastaneleri Projesi çerçevesinde 368 bin 648 metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Kocaeli Şehir Hastanesi, bünyesindeki 6 farklı hastane ile Marmara Bölgesi’nin sağlık merkezi olacak. 350 milyon avroluk yatırımla Kocaeli tarihinin en büyük sağlık yatırımı olacak olan hastane, bittiğinde kente sağlık sektörünün yanında birçok alanda katma değer sağlayacak. Toplam bin 207 yatak kapasiteli hastane tanıtıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kocaeli Şehir Hastanesi uzun zamandır açılması beklenen bir hastaneydi. Kocaeli’deki ve bölgedeki sağlık hizmetlerini daha üst seviyeye taşıyacak bir hastane. Sağlık hizmet seviyelerinin ne derecede üst seviyelere çıkacağı konusunda bilgilendirmek istedik. Sağlık Bakanlığımız ile koordineli bir şekilde inşallah en uygun zamanda hazırlıklarımız bitmiş olacak. Bütün cihazlar yerleştirilme aşamasında testleri yapılıyor. Artık bundan sonrası uzun bir süre almayacak. Çok yakın bir zamanda halka hizmet vermeye başlayacak. Bu hastanede mevcudu aksatmadan daha üst seviyeye çıkarmak için planlamalar yapılıyor dedi.

 

 

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir