Hemşirelerin Kıymeti Türkiye’de De Bilinse

1 minute, 0 seconds Read
Paylaşın

Amerika’da yapılan yakın tarihli bir ankete göre hemşireler, çeşitli meslekler arasında Amerikalıların dürüstlük ve etik değerlendirmelerinde yine 1 numara .

Ankette yirmi yılı aşkın bir süredir en üst sıralarda yer alan hemşireler, ABD’li yetişkinlerin %79’u tarafından “yüksek” veya “çok yüksek” standartlara sahip olarak görüldü. COVID-19 salgınında da ankete dahil edilen diğer mesleklerden önemli ölçüde daha yüksek.

Diğer iki tıp mesleği, tıp doktorları (%62) ve eczacılar (%58), 2022’nin sonlarında yapılan ankete dahil edilen 18 meslek arasında ikinci sırada yer aldı. Pandemi öncesi seviyeler Tıp doktorları ve eczacıların her biri 2021’den 2022’ye 5’er puan düşerek hem 2021 hem de 2022’ye dahil edilen meslekler arasında en hızlı düşüş oldu. Eczacılar için %58’lik oran, ankete ilk dahil edildikleri 1981’den bu yana en düşük oran.

Sağlık sektörünün harcindeki mesleklerde, ankette en çok güvenilen meslekler arasında lise öğretmenleri (%53) ve polis memurları (%50) vardı. Öte yandan, araba satıcıları, Kongre üyeleri ve telefonla pazarlamacılar en düşük puanlara sahip.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir