hemşire
hemşire

Hemşire Tansu Titiz: Bizim için en önemlisi insan hayatı

2 minutes, 6 seconds Read
Paylaşın

Gaziantep İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nde serum geç getirildiği gerekçesiyle sağlık çalışanlarına saldırırken kalp krizi geçiren hasta yakını Hasan B.’ye ilk müdahaleyi yapıp, hayata döndüren sağlık çalışanlarından hemşire Tansu Titiz Sayın, Bizim için en önemlisi insan hayatı.

İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nde dün öğle saatlerinde mide rahatsızlığı nedeniyle dahiliye servisine gelen hasta, serum takılması için müşahede odasına alındı. Bu sırada bir bebeğe serum hazırlayan hemşire Zelihanur Bozkurt, bir süre sonra yanına gittiği hastanın yakınları tarafından serumu geç getirdiği için saldırıya uğradı.

Odada başlayıp koridorda devam eden kavga sırasında, hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan güvenlik görevlileri Murat İşbilir, İlker Turunç ile tıbbi sekreter Mehmet Azlağ, röntgen teknikeri Mustafa Çetin ve hemşire Zelihanur Bozkurt yaralandı.

Saldırı anında danışmada görev yapan güvenlik görevlisi İlker Turunç’un gözü, cam kırıklarıyla yaralanırken, kafasına taşla vurulan röntgen teknisyeni Mustafa Çetin’de ise kafa travması oluştu.

Hayata döndürüldü, cebinden bıçak çıktı
Kavga sırasında hasta yakınlarından Hasan B. ise yere yığıldı. Darp girişiminde bulunduğu sırada kalp krizi geçirdiği tespit edilen Hasan B.’ye ilk müdahaleyi, yine hastanenin doktor ve hemşireleri yaptı.

Kalp krizi geçiren Hasan B.,’ye ilk müdahaleyi yapan sağlıkçılardan hemşire Tansu Titiz Sayın, olay anında mesleklerinin gereğini yaptıklarını belirterek, en önemli konunun insan hayatı olduğunu söyledi.

Her şeye rağmen her koşulda mesleklerine devam ederek hayat kurtarmak için çalışacaklarını kaydeden hemşire Sayın, Bizim için en önemlisi insan hayatı. Olay sırasında kalp krizi geçiren hastayı duyunca tüm arkadaşlarım müdahale etti. Bize yapılan o saldırı o an olmamış gibi sadece işimizi yaptık. Acil serviste acil bir hastanın olduğu söylendi. Arkadaşlarımızın darp edilme olayından haberdar değildik. Yukarıya çıktık, her zamanki gibi acil ekibi ve müdahale ekibi olarak gerekli müdahalemizi yaptık. Hasta hayata geri döndü. Sevki için yazı yazdık.

 

 

 

 

medimagazin

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir