Hastanede yaşlı kadına eziyet eden sağlık çalışanları serbest bırakıldı

1 minute, 1 second Read
Paylaşın

Ataşehir İçerenköy’de özel bir hastanede, hasta kadını korkutup yüzüne para atan sağlık çalışanları adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yatağa bağımlı yaşlı bir hastanın, sağlık görevlileri tarafından hakarete uğradığı ve yüzüne para atıldığı görüntüler kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Ardından hastanenin faaliyetleri durdurulurken, olaya karıştığı tespit edilen 9 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen şüphelilerden 4’ü tutuklandı. Diğer 5 şüpheliden 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 2 şüpheli savcılıktan serbest bırakıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan hastane 27 gün sonra 3 Kasım tarihinde yeniden hasta kabulüne başladı.

ADLİ KONTROLLE SERBEST

Tepki çeken görüntülerin ardından 4 şüpheli 6 Ekim tarihinde tutuklanmıştı. 4 tutuklu sanık için sulh ceza hakimliği tarafından aylık tutukluluk incelemesi yapıldı.

İnceleme sonunda Ali Erata, Emrah Örgün, İlknur Kaya ve İrem Aysime Erol’un haftada bir gün imza atma şeklindeki adli kontrol şartıyla yaklaşık 3 ay sonra serbest bırakılmalarına karar verildi.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir