Hasta ve hemşirelerin kullandığı ilaçları sorgulayan doktora 3 yıl 9 ay hapis

1 minute, 8 seconds Read
Paylaşın

Adalar Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık A.K.Ö. avukatı ile birlikte katıldı. Şikayetçi Z.T. de duruşma salonunda avukatıyla birlikte hazır bulundu. Duruşma savcısı mütalaasında, Büyükada Aile Sağlık Merkezi’nde aile hekimi olarak görev yapan A.K.Ö.’nin aynı iş yerinde çalışan doktor ve hemşirelerin geçmiş dönemlerde kullanmış olduğu ilaçların takibinin yapıldığı Medula adlı sisteme girerek ilaçlara baktığının belirlendiğini belirtti. Doktorun psikolojik baskı yapmasının ardından şikayet üzerine soruşturma başlatıldığı anlatıldı.

Soruşturma kapsamında bilirkişi raporu alındı. Raporda sanık doktorun kendi aile hekimliğine kayıtlı olmayan hastaların bilgilerini sorguladığı belirlendi. Raporda doktorun 280 kez kayıtlı olmayan hastanın bilgilerini sorguladığı, bu sorgulardan 168 farklı kişinin sistem sorgusunu kendisinin yaptığı tespit edildi. Mesai saatlerinde dışında 39 kez sorgu yaptığı, bu sorgulardan 33 farklı kişinin sorgusunun yapıldığı saplandı.

Sanık A.K.Ö.’nün yanında hemşire olarak çalışan C.A. kendi hasta listesinde kayıtlı olmamasına rağmen kayıtlarına bakarak kullandığı ilaçların gördükten sonra bu kızın psikolojisi bozuk. Sistemden baktım antidepresan kullanıyor. Bu kızı işten atacağım dediği öne sürüldü.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir