Fetö operasyonunda TUS’ta usulsüzlük iddiasına 5 gözaltı

1 minute, 0 seconds Read
Paylaşın

Öte yandan 2009, 2011, 2012, 2013 ve 2015 yıllarında yapılan Askeri Liselere Giriş Sınavı (ALS) soruşturmasında sınav sorularının örgüt mensuplarına dağıtıldığı tespit edildi. Soruları aldığı belirlenen 3 eski askeri öğrenci ile verdiği tespit edilen 4 sivil hakkında gözaltı kararı çıkartıldı; Ankara merkezli 7 ilde operasyon başlatıldı.

FETÖ/PDY’nin, Sağlık Bakanlığı yapılanmasına yönelik de tahkikat yürütüldü. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin; sınav sorularını dağıttıkları yönünde ifadeler bulunan, ayrıca örgütün gizli haberleşme yöntemi ByLock’u kullandığı belirlenen 5 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

2 akademisyen için gözaltı kararı
Diğer yandan örgütün esnaf/sivil yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında; ByLock yazışma programını kullandıkları tespit edilen 6 şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatıldı. Örgütün kamu mahrem yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında ise mahrem yapılanma içinde çeşitli örgütsel faaliyetlerde bulunan 2 akademisyen için hakkında gözaltı kararı verildi.

Devamı: medimagazin.com.tr

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir