Feride’nin büyük sınavı! Kardeşiyle hesaplaşma zamanı

4 minutes, 37 seconds Read
Paylaşın

Selin Ceylan – Cana’nın Nalan’la konuşmamasını sağlamak için Nalan’ın nerede olduğunu merak eden ve Billur’u arayan Selen, Nalan’ın Billur’la olmadığını anladı. Sonrasında Nalan ile Hayri’nin eve çok kısa bir arayla ayaklarında çamur izleriyle dönmesi şüphelerini artırdı. Şüpheleri üzerine Selen Muzo’yla konuşmak istedi. Nalan ve Hayri arasındaki her şeyin farkında olan Muzo, Selen’in Nalan hakkında şüphelerini asılsız olduğuna inandırmak için çabalasa da Billur’la konuşan Selen bu işin peşini bırakmayacağını söyledi. Nalan’la Hayri’yi ‘dünyanın en alakasız ikilisi’ olarak tanımlasa da eğer böyle bir durum varsa bunu ortaya çıkaracağını söyledi.

Feride’ye fenalık geçirten gizemli telefon!

Sürekli telefonu çalan Feride, sonunda telefonun ucunda kimin olduğunu öğrendi. Telefondaki Feride’nin kardeşi Metin’di. Bu telefonla yıkılan Feride telefondaki sesi duyar duymaz fenalaştı. Bayıldığı gibi gözünün önüne kızı yani ‘Sema’ geldi. Annesini yerde yatar halde bulan Nalan panikledi ve hemen herkesten yardım istedi. Bir süre sonra kendine gelen Feride’nin ilk istediği şey telefonuydu. Feride’nin bu halini gören Nalan telefondaki kişiyi merak ettiği için soru üstüne soru sordu. Feride konuyu değiştirmeye çalışsa da Nalan telefonu ondan almaya çalıştı. Feride bu davranışı karşısında Nalan’ı sert dille odadan kovdu.

Nalan’ın babasının kim olduğu belli oldu!

‘Kızımı görmek istiyorum’ diyen Metin’e Feride, ‘Seni sağ bıraktığıma şükret. Nalan’ı sakın arama’ dedi ve telefonu kapattı. Nalan odadan çıktıktan sonra Döndü’ye dönüp ‘o geri geldi, Metin geri geldi..’ dedi. Feride girdiği çıkmazın farkındaydı ve ağzından çıkan tek cümle ‘Nalan ben ölmeden gerçeği öğrenemez’ oldu. O sırada kızı Sema’yı görüyordu.

Sedat ve pembe masalları

Sedat’la konuşmasından sonuç alamayan Cana soluğu Sedat’ların evinde aldı. Sedat Cana’yı caydırmaya çalışsa da ok yaydan çıkmıştı. Cana artık Sedat’a güvenmiyordu. Konuşmak için on bir kez şansını denemek isteyen Sedat başarılı oldu ve Cana’yı evden uzaklaştırdı. Konuşma sonrasında pembe masallarıyla Nalan’la boşanacağına ikna eden Sedat, Cana’yı her şeyin istediği gibi olacağına inandırdı ve akşam görüşmek için plan yaptılar.

Neyim var neyim yok satıyorum!

Bu sırada Rafet, bütün otelleri satışa çıkarmaya başladı. Avukatın ‘Boşandığınız için mi malları satıyorsunuz? sorusu üzerine sinirlenen Rafet, bununla hiçbir ilgisi olmadığını ve Gülcihan’a hakkının hepsini vereceğini söyledi. Evlatlarına güvenmediği için satmak istiyorum dedi. ‘Benden bu kadar’ Rafet’in planı boşandıktan sonra köye geri dönmekti.

Bu ahlaksızlığı nasıl açıklarım?

Feride cephesinde ise sular bir türlü durulmadı. Metin’in Nalan’a ulaşmaması için bahaneler aramaya başlayan Feride telefonu yok etmesi gerektiğini düşündü. Bu sırada Hafize’nin ‘Rafet beyden mi yardım istesek?’ sorusuna ‘Tecavüzcü kalkmış gelmiş, ben bu ahlaksızlığı nasıl açıklarım?’ diye çıkıştı. Bu sırada Feride Metin’in Nalan’a ulaşmaması için Nalan’ın telefonu almak için Tako’yu görevlendirdi. Feride avukatına Metin’in nerede olduğunu ne iş yaptığını sorgulatınca onun kesin dönüş yaptığını ve ailesinin olduğunu öğrendi.

Nalan ve Hayri bu kez Döndü’ye yakalanacaktı

Aşağı indiğinde Hayri’nin üzerini değiştirdiğini gören Nalan gizlice izledikten sonra Hayri’yi depoya çağırdı ve olanları anlattı. Panikle ‘İkimizi çözecek’ diyen Nalan, Hayri’yi bu haliyle gülümsetti. Nalan’ı rahatlatmak için ellerini tutarak kimsenin bir şey bilmediğini ve ben hayatında olduğu sürece korkmaması gerektiğini söyledi. Hep mutlu olmasını sağlamaya çalışacağını ve Nalan’ın da bunun için uğraşacağını söylerken yakınlaştıkları sırada Döndü depoya girdi. Saklandılar. Nalan, Döndü çıktıktan sonra böyle bir hayat istemediğini ve herkesten kaçarak yaşayamayacağını söyledi.

“Hayatta hiçbir şey insanın yanına kar kalmıyor”

Annelerini boşanmaktan vazgeçirmek ve eve dönmek amacıyla Gülcihan’ın yanına giden Muzo, Sedat ve Selen, Rafet’in aldığı boşanma kararını öğrendi. Gülcihan, telaş etmemelerini ve yapacak hiçbir şeyi olmadığını söyledi. ‘Hayatta hiçbir şey insanın yanına kar almıyor’ diyerek Rafet’i yaptıklarının cezasını çektiğini söyledi. Bu duruma sinirlenen Selen masayı terk etti. Muzo, kararlarını doğru vermesi için evlatları olarak bunu hatırlatmak zorunda olduğunu söyledi.

Selen Hayri ve Nalan’ı yakaladı

Feride kardeşi Metin’in Nalan’ı bulmaması için onunla buluştu. Feride’nin yokluğunu fırsat bilen Nalan da Hayri’nin kahvaltı teklifini kabul edip evine gitti. Bu durumu fark eden Selen, Nalan’ın Hayri’yle bulaşacağını anlayıp ve Nalan’ı takip etti. Nalan ve Hayri romantik kahvaltısını yaparken Selen kapıyı çaldı. Selen’i kapıda gören Hayri şoke oldu.

Nefes kesen 55’inci bölüm sonu ile Camdaki Kız bir sonraki bölümünde izleyicilere daha heyecanlı dakikalar yaşatacağa benziyor…

Benzer Haberler