Kablo yutan çocuk
Kablo yutan çocuk

Çocuğun karnından çıkan kablo profesörü bile şaşırttı

1 minute, 46 seconds Read
Paylaşın

Diyarbakır’da kusma ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye getirilen 15 yaşındaki Y.K’ya yapılan tetkikler sonucunda karnında yabancı cisim olduğu belirtildi. Çocuk, Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Bölümüne sevk edildi. Yapılan tetkikte çocuğun karnında yaklaşık 1 metrelik şarj kablosu, lastik toka tespit edildi. Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Doğan ve ekibi tarafından yapılan endoskopik operasyon sonucu Y.K.’nın karnında bulunan telefon şarj kablosu ve toka çıkarıldı.

Kablonun düğümlü olduğunu ve ince bağırsağa dolandığı için zorlandıkları belirten Prof. Dr. Doğan, başarılı geçen operasyon sonrası hastayı taburcu ettiklerini ancak ilk kez böyle bir vaka ile karşılaştıklarını kaydetti.

İşlemden sonra hastada herhangi bir problem gelişmedi ve hastayı sağlıklı bir şekilde gönderdik dedi.

Kablonun siyah renk almasının nedeni, mide asidi ile uzun süre temas olmasında dolayı bir renk değişikliğine uğramış. Bu tür vakalarla çok karşılaşıyoruz fakat böyle bir kablo yutan hasta ile ilk kez karşılaşıyoruz. Dolayısıyla bize ilginç gelen hastaydı. Açıkçası biz de işlem yaparken biraz zorlandık. Çünkü kablonun bir kısmı ince bağırsağa girmişti ve kabloda düğümlenme vardı. Bu düğümlenme olduğundan dolayı bağırsakla yapışıklık meydana getirmişti. Onu çıkarırken biraz zorlandık ama çıkarma esnasından herhangi bir komplikasyon gelişmedi diye konuştu.

DİYARBAKIR’DA 15 YAŞINDAKİ Y.K’YI AİLESİ KUSMA VE KARIN AĞRISI ŞİKAYETİYLE HASTANEYE GÖTÜRDÜ. HASTANEDE YAPILAN TETKİKLER SONUCUNDA ÇOCUĞUN KARNINDA YABANCI BİR CİSİM OLDUĞU TESPİT EDİLDİ. (ERKAN BAY – RIDVAN YEŞİLIRMAK/ELAZIĞ-İHA)
Elazığ’da kusma ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 15 yaşındaki bir çocuğun karnından çıkan telefon şarj kablosu, görenleri hayrete düşürdü.

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir