Cinsel saldırıya uğradığını açıklamıştı! ‘Başıma gelenleri kabul etmeyi reddettim’

2 minutes, 32 seconds Read
Paylaşın

Henüz küçük bir çocukken oyunculuğa başlayan ve ‘Pretty Baby’ adlı filmle bir anda dikkat çeken ABD’li Brooke Shields, geçtiğimiz sene 1980’de tanıtım yüzü olduğu bir kot markasının reklam filminin yankıları üzerine konuşmuştu.

Dax Shepard’ın ‘Armchair Expert’ adlı programına konuk olan Shields, bu reklam filmi yüzünden medyanın da, halkın da kendisini ‘bir cinsel objeye’ dönüştürdüğünü iddia etmişti.

BİRÇOK ÜLKEDE YASAKLANDI

Brooke Shields, söz konusu reklam filminde aralarında; “Benimle kot pantolonum arasında ne olduğunu bilmek ister misiniz? Hiçbir şey…” cümlesinin de bulunduğu bazı metinler seslendirmişti. Bu reklam filmi, gösterime girdikten sonra büyük tartışma yaratmış ve birçok ülkede yasaklanmıştı.

Brooke Shields evini satıyor!

“FARKLI ANLAMLARA GELECEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM”

Daha sonra verdiği bir röportajda reklamın aslında başarılı olduğunu da savunan Shields, tartışılan bu cümleyi söylerken bir art niyet barındırmadığını sözlerine eklemişti. Oyuncu, “O cümleyi, sanki ‘Kız kardeşim ile aramıza kimse giremez” cümlesi gibi söylemiştim. Bunun farklı anlamlara gelebileceğini hiç düşünmemiştim” ifadelerini kullanmıştı.

“TEK BAŞIMA GÜÇLENMEM GEREKİYORDU”

Hollywood yıldızı Brooke Shields, geçtiğimiz haftalarda ise çocukken rol aldığı filmin adını verdiği belgeseli ‘Pretty Baby’de yıllar önce cinsel saldırıya uğradığını açıklamıştı.

Brooke Sheilds: ‘Mavi Göl’ ekibi birbirimize aşık olmamızı istemişti!

1987 yılında Princeton’da gerçekleşen olayın ardından kurban rolünden çıktığını belirten oyuncu, “Aklımdan ve bedenimden her şeyi silmek ve sadece gittiğim yolda devam etmek istedim. Tek başıma güçlenmem gerekiyordu” ifadelerini kullanmıştı.

SALDIRININ DETAYLARINI ANLATTI

Belgeselinde yaşadıklarını detaylandıran ünlü isim, olası film projelerini görüşmek üzere ismini vermediği bir adamla otelde görüştüğünü anlattı. Sheilds, daha sonra ikilinin ayrıldıklarını; ancak ‘arkadaşının’ çıplak bir şekilde odasına geri döndüğünü ve aniden kendisine saldırdığını söyledi.

Brooke Shields’in eşi topallayarak yürümesine dayanamadı

“Tam üzerimdeydi. Tıpkı güreşmek gibiydi” diyen aktris, ‘donup kaldığını’ ve öldürülme korkusuyla karşılık vermediğini de aktararak; “Tanrı biliyor ya, vücudumdan nasıl kopacağımı biliyordum. Bunun pratiğini yapmıştım” ifadelerini kullandı.

YOL BOYUNCA AĞLAMIŞ

DailyMail’de yer alan habere göre; ünlü isim, saldırıdan sonra otelden ayrıldığını, bir taksiye bindiğini ve başka bir arkadaşının dairesine kadar ‘yol boyunca ağladığını’ paylaştı.

Shields yıllarca başına gelenleri kabullenmeyi reddettiğini söyleyerek; “Akşam yemeğinde alkol aldım. Onunla odaya çıktım. Sadece çok güveniyordum…” açıklamasını yaptı.

Brooke Shields’dan bikinili poz

Benzer Haberler