Hemşire Gizem Elif Türk
Hemşire Gizem Elif Türk

Çakmak çakıp ‘Yakayım mı sizi’ diye sordu

2 minutes, 43 seconds Read
Paylaşın

10 Aralık 2021’de, İddiaya göre, hemşire Önder Erarslan, alkol şişelerini dolduran hemşire Gizem Elif Türk ile personel Yılmaz Yapıcı’ya Alkol saf mı, sulu mu? diye sordu. Bu sırada Yakayım mı sizi diyen Erarslan, elindeki çakmakla alkolün alev almasına neden olurken, Türk ve Yapıcı yaralandı. Yılmaz Yapıcı görev yaptığı hastanede, Gizem Elif Türk de Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördü. Vücudunda derin yanıklar oluşan Türk’ün tedavisi, 52 gün sürdü.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma sonunda Önder Erarslan hakkında ‘taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma’ suçundan dava açıldı.

Yakayım mı seni, diye bir şey söylemedim
Savunma yapan Erarslan, Yangın çıktığı sırada Gizem hemşireye yardım ettim. Alevleri ellerim ile söndürmeye çalıştım. O sırada diğer kişiler gelip, onu acile götürdü. Orada Yılmaz beyi gördüm. Yangın esnasında üstüme yangın tüpü sıkılmıştı. Odada yüzük ve telefonumu düşürmüşüm. Kolluk kuvvetleri olay sonrası yanıma gelip, benden çakmağımı istedi. Ben de teslim ettim. Pişmanım; benim de ailem, çocuklarım var. Olaydan önce Alkol saf mı, sulu mu?’ diye sormuştum. Bundan kastım alkolün sulandırılıp, sulandırılmadığını öğrenmekti. Müştekilere Yakayım mı seni diye bir şey söylemedim dedi.

Çakmak yaktığını gözümle gördüm
Soruşturma aşamasındaki Olaydan önce sigara içmeye çıkmıştım. Olay sırasında elimdeki çakmağın manyetik kısmına fark etmeden bastım. Fark etmedim ifadesi hatırlatılan Erarslan, Orada oturduğum esnada elimde çakmak yoktu. Bu sırada alev aldı. Nasıl alev aldığını bilmiyorum. Çakmak cebimdeydi. Bassam Bastım derim karşılığını verdi.

Şikayetçi Gizem Elif Türk de Çakmak yaktığını gözümle gördüm. Çakmadıysa nasıl alev aldı? diye sordu.

Bunun üzerine sanık Erarslan, Elimde kesinlikle çakmak yoktu. Nasıl alev aldığını bilmiyorum cevabını verdi. Savunmaların ardından sanık avukatı, müvekkilinin olaydan kısa süre önce eline dezenfektan dökerek sigara içtiğini, sönmüş sigaranın veya çakmağın alev parlamasına neden olup olmayacağına ilişkin bilirkişi raporu hazırlanmasını talep etti. Yılmaz Yapıcı’nın avukatı ise sanığın mahkemedeki beyanlarının dikkate alınmaması gerektiğini belirterek, şikayetçi olduklarını söyledi. Hakim, sanık avukatının yeniden bilirkişi raporu talebini reddetti. Yılmaz Yapıcı’nın da sağlık sorunlarına ilişkin kati rapor isteyen hakim, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Öte yandan Gizem Elif Türk, duruşma sonrası sosyal medya hesabından Bugün yanlış ve yalan beyan vermiş oldun. Bu vicdanın seni uyutuyorsa hiçbir şey demiyorum. Daha sürecek bu dava. Ama merak etme Allah’ın adaleti şaşmaz paylaşımında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medimagazin

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir