Ankara Dışkapı Hastanesi için yıkım kararı

1 minute, 39 seconds Read
Paylaşın

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler ardından Ankara Dışkapı Hastanesi için yıkım kararı verildi.

Bakanlık talimatıyla Ankara’da Sağlık yapılarının incelendiği bir komisyon oluşturuldu. Tüm kuruluşları inceleyen komisyon 1964 yılında hizmet vermeye başlayan Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma hastanesinin duvarlarında yıpranmalar olduğunu tespit etti. 6 bloktan oluşan hastane için yıkım kararı verildi.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, kararla ilgili hastane yönetimine deprem tahkiki ve yıkım kararı konulu yazı gönderdi.

İl Sağlık Müdürü Destek Hizmetleri Başkanı Zübeyir Dedeoğlu imzasıyla gönderilen, 22 Şubat 2023 tarihli yazıda; Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün yazısı ile Sağlık Yapıları Yıkım Değerlendirme Komisyonu kurulduğu hatırlatıldı.

Komisyonun kurulmasının ardından Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi blokları ve yerleşkedeki diğer binalar için (Mülga Ankara Çocuk Sağlığı, Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi dahil) yıkım kararı alındığı belirtilerek, İlgili hastane binalarının ivedilikle boşaltılarak arazinin inşaata hazır hale getirilmesi için müdürlüğümüz talimatlandırılmıştır. Bu bağlamda bakanlığımızın ilgili yazılarına istinaden ilimiz Sağlık Yapıları Yıkım Komisyonu Değerlendirme Komisyonu oluşturulmuş olup, ilk toplantı gündeminde söz konusu hastane bulunmaktadır. Bu doğrultuda Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği (yerleşkeyi kullanan diğer hastane başhekimlikleri dahil) ile koordinasyon sağlanarak ivedilikle gerekli tedbirler alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini önemle arz/rica ederim. denildi.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir