Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Kongresi
Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Kongresi

ACHARAKA Tıp Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Kongresi

2 minutes, 12 seconds Read
Paylaşın

3-5 Aralık tarihleri arasında online gerçekleşecek kongre’nin duyuru metni aşağıdadır.
Detaylı bilgi için: www.acharakacongress.com

 

Kongre Duyurusu

2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa zamanda hepimizin hayatına girerek, bizleri günden güne dijitalleştirip kapsamlı bir dönüşüme hazırlayan COVID-19 salgını, devlet-toplum, toplum-birey ve birey-birey ilişkilerinin yeniden şekillendiği; dünümüze ve bugünümüze dair birçok ezberin yeniden sorgulandığı bir dönemi beraberinde getirmişti.

Sonuna yaklaştığımız bu süreç bilimsel çalışmalar yürüten biz değerli akademisyenleri, öğrencileri ve araştırmacıları yeni alternatifler aramaya itmiştir. Tam da bu noktada teori ve pratiğin bir arada ele alınacağı ve yeni araştırma bulgularının sunulacağı, 3-5 ARALIK 2022 (katılımcılar diledikleri gün katılabilecektir.) tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 2. ULUSLARARASI ACHARAKA TIP, HEMŞİRELİK VE SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ siz değerli bilim insanlarını ve adaylarını, çalışmalarınızı küresel bir ortamda sunacağınız, yeni kültürler ile tanışabileceğiniz kapsamlı bir araştırma dünyasına davet etmektedir.

Tüm dünyayı hızlı bir şekilde etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin yarattığı küresel ekonomi, sağlık, sosyal ve çevresel sorunlarla birlikte ‘normal’ kavramının sorgulanmaya başlandığı yeni bir düzene adım atılmış oldu. Küresel boyutta her alanda sürdürülebilirliğin oluşturulması için yeni normallere adapte olmaya çalıştığımız bu düzende siz değerli bilim insanlarının yaptıkları çalışmalar ile bilime katkılarının konuşulacağı bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır.

ZOOM üzerinden online (çevrimiçi) olarak gerçekleşecek olan kongremize siz değerli araştırmacılarımızın katkılarını bekliyoruz. Özet metninizi 29 KASIM 2022 tarihine kadar acharakacongress@gmail.com adresine göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kongrede sunulan bildirilerin özetleri veya tam metinleri, yazarın isteğine bağlı olarak elektronik ortamda BZT Akademi Yayınevi bünyesinde hazırlanan ISBN’li Kongre Bildiri Kitabında yayınlanacaktır. Ayrıca, seçilen bildiriler anlaşmalı olduğumuz Orion Yayınları, Astana Yayınları, Literatürkacedemia, NFK, ISCYA Yayınevi tarafından çıkarılacak uluslararası kitaplarda veya dergilerde yayımlanabilecektir.

Son olarak Türkiye nezdinde kongremiz Üniversitelerarası Kurul, YÖK Akademik Teşvik (%55 Yabancı Katılımcı) ve Doçentlik kriterlerini (15 Farklı Ülkeden Katılım) sağlamaktadır.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir