7’inci kattan düşen hemşirenin şüpheli ölümü!

1 minute, 28 seconds Read
Paylaşın

Aksaray’da hemşire Saliha Tuncel’in, birlikte yaşadığı doktor Halil İbrahim A.’nın 7’nci kattaki dairesinin balkonundan 3’üncü katın balkonuna düşerek yaşamını yitirmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Doktor Halil İbrahim A.’nin emniyetteki ifadesinde, ‘O sırada ben içerdeydim, düştüğünü görmedim dediği öğrenildi.

Polisin evde yaptığı ilk incelemede ise kavgaya yönelik izlere rastlanmadığı ve eşyaların düzenli olduğunun belirlendiği ifade edildi. Hemşire Tuncel’in düştüğü kattaki demir korkuların bir parçasının ise kırıldığı görüldü.

Bu arada, hemşire Tuncel’ın çalıştığı özel hastane sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı.

Başsavcılık tarafından yapılan yazılı açıklamada, olayın ardından derhal soruşturma işlemlerine başlandığı vurgulandı.

Cinayet şüphesi ve intihara yönlendirme iddiaları da dahil olmak üzere tüm iddiaları karşılayacak şekilde titizlikle ve hassasiyet ile delil toplama süreçlerinin yürütüldüğü ve delil güvenliğinin sağlandığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

Geriye yönelik kamera kayıtları araştırması ve olay yerini gören kamera kayıtları araştırması yapıldı. Çok sayıda ifade beyanları alındı. Olay yeri incelemesi ve keşif işlemleri yapıldı. Düşmenin gerçekleşme şekli, mesajlaşma kayıtları, otopsi işlemi ile kimyasal ve biyolojik incelemeler her ihtimale cevap verecek nitelikte araştırma işlemlerine titizlikle devam ediliyor. Gelişmelerden ileriki aşamalarda soruşturma sefahatine göre ayrıca bilgilendirme yapılacak. Soruşturma, bu aşamada gizlilik, suç ve cezaların kanuniliği, somut delile ulaşmada yasal delillendirme ilkelerine dayalı olarak titizlikle devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir